Regulamin rekrutacji do projektu: „Kompetencje finansowe - M(ig)amy II”
I. Uczestnicy Projektu
1. Uczestnikiem Projektu - Beneficjentem może zostać osoba, która złożyła komplet dokumentów rekrutacyjnych w biurze Projektu lub przesłała pocztą na adres biura Projektu, oraz spełnia kryteria formalne udziału w Projekcie tj.:
a) posiada status osoby niepełnosprawnej z uszkodzonym słuchem (posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub innego równoważnego dokumentu)
b) jest osobą w wieku powyżej 45 lat w dniu rozpoczęcia rekrutacji,
c) zamieszkuje na terenie Województwa Małopolskiego,
d) nie uczestniczyła w I edycji projektu: „Kompetencje finansowe – M(ig)amy!”.
2. Preferowany będzie udział osób:
a) posiadających wykształcenie maksymalnie ponadgimnazjalne (do ISCED 3 włącznie) -(+ 2 pkt.),
b) sprawujących opiekę nad osobą zależną - (+ 2 pkt.),
c) które ukończyły 60 lat - (+ 5 pkt.),
d) zamieszkujących miejscowości do 20 tyś. mieszkańców - (+ 1 pkt.).
II. Dokumenty Rekrutacyjne
1. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Projekcie składają Formularz rekrutacyjny w biurze Projektu (osobiście lub pocztą) albo podczas spotkań informacyjnych w Oddziałach PZG na terenie Małopolski.
2. W rekrutacji wezmą udział tylko te osoby, które w terminach trwania naboru złożą Formularz rekrutacyjny.
3. Dokumenty można składać w trakcie ogłoszonego naboru w biurze Fundacji Rozwoju Regionalnego Viribus Unitis ul. Myśliwska 4c/8, 33-300 Nowy Sącz w godzinach otwarcia biura od 8:00 do 14:00. Dokumenty rekrutacyjne, które wpłyną do biura Projektu ostatniego dnia naboru po godzinie zamknięcia biura nie zostaną przyjęte.
4. W przypadku wysłania dokumentacji rekrutacyjnej drogą pocztową za termin złożenia dokumentów rekrutacyjnych uznaje się datę stempla pocztowego. Dokumenty rekrutacyjne, które wpłyną po wyznaczonym terminie naboru do Projektu nie będą brane pod uwagę i nie będą zwracane.
5. Ingerencja w treść dokumentów rekrutacyjnych, w tym formularza rekrutacyjnego, usuwanie zapisów, logotypów w nich zawartych oraz nie wypełnienie wymaganych pól skutkuje odrzuceniem dokumentacji pod względem formalnym (w przypadku nieuzupełnienia braków formalnych w terminie 10 dni roboczych).
III. Rekrutacja
1. Nabór i selekcja - Przewiduje się nabór do Projektu trwający od 22.01.2024 do 04.02.2024. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń od zakładanej, wprowadzony będzie termin dodatkowy. Terminy cyklów rekrutacyjnych mogą ulec zmianie.
2. Ocena formalna, wybór i ogłoszenie list Kandydatów – sporządzenie list podstawowych i rezerwowych dla osób spełniających wymogi formalne.
3. Informacje o naborach ogłoszone zostaną na stronie internetowej Projektodawcy www.unitis.pl, w biurze Projektu: ul. Myśliwska 4c/8, 33-300 Nowy Sącz, w Oddziałach terenowych PZG województwa Małopolskiego, w miejscach publicznych na terenie województwa Małopolskiego (plakaty) oraz portalu internetowym dedykowanym osobom z uszkodzonym słuchem. Wyniki naboru przekazane zostaną zainteresowanym drogą telefoniczną (sms), mailową lub osobiście.
4. Rekrutacja do Projektu zostanie przeprowadzona z zachowaniem zasady równości szans i płci.
5. Kryteria formalne oraz merytoryczne weryfikowane będą na podstawie dokumentów rekrutacyjnych.
6. W przypadku rezygnacji Beneficjenta z udziału w Projekcie jego miejsce decyzją koordynatora projektu może zająć pierwsza, a w razie braku jej zgody kolejna osoba z listy rezerwowej (o ile zakres przeprowadzonych zajęć na to pozwoli).
7. Daty rekrutacji podane zostaną w ogłoszeniach poprzedzających rekrutację, umieszczonych między innymi na stronie www.unitis.pl oraz w biurze Projektu: ul. Myśliwska 4c/8, 33-300 Nowy Sącz.
IV. Rekrutacja formalna
1. Etap rekrutacji formalnej obejmuje:
a. weryfikację kwalifikowalności Kandydata do udziału w Projekcie,
b. sprawdzenie poprawności i kompletności Formularza Rekrutacyjnego, złożonego przez Kandydata.
2. Kryteria oceny Formularzy Rekrutacyjnych na I etapie rekrutacji:
a. złożenie Formularza Rekrutacyjnego w wymaganym terminie,
b. złożenie Formularza Rekrutacyjnego na odpowiednim wzorze,
c. prawidłowe wypełnienie Formularza Rekrutacyjnego łącznie z podpisami.
3. Kandydat może zostać wezwany do uzupełnienia braków formalnych dotyczących dokumentów rekrutacyjnych w terminie określonym przez Projektodawcę (do 10 dni roboczych). Nie złożenie uzupełnień w wyznaczonym terminie skutkuje wykluczeniem z udziału w dalszych etapach rekrutacji.
4. Ocena formalna dokumentów rekrutacyjnych zostanie przeprowadzona przez przedstawiciela zespołu zarządzającego projektem z zachowaniem zasady bezstronności i rzetelności oraz przejrzystości zastosowanych procedur. Ocena dokonywana jest w oparciu o dokumentów rekrutacyjnych.
5. Projektodawca zastrzega sobie prawo wglądu do dokumentów potwierdzających status Kandydata do Projektu (dowód osobisty, orzeczenie o niepełnosprawności).